aimeos-core - en to hu translation catalogue (459 entries)

en: Active
hu: Aktív

en: Actual current price
hu: Jelenlegi ár

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add filter
hu: Szűrő hozzáadása

en: Additional
hu: Kiegészítő

en: Additional information, e.g. flat number
hu: További információk, mint például házszám

en: Address
hu: Cím

en: Address 1
hu: Cím 1

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Address 3
hu: Cím 3

en: Address ID
hu: Cím azonosító

en: Addresses
hu: Címek

en: Advanced
hu: Haladó beállítások

en: All
hu: Mind

en: Associated attributes
hu: Kapcsolódó jellemzők

en: Associated customer groups
hu: Kapcsolódó fogyasztói csoportok

en: Associated customers
hu: Kapcsolódó ügyfelek

en: Associated media
hu: Kapcsolódó média

en: Associated prices
hu: Kapcsolódó árak

en: Associated products
hu: Kapcsolódó termékek

en: Associated tags
hu: Kapcsolódó címkék

en: Associated texts
hu: Kapcsolódó szövegek

en: Attribute
hu: Jellemző

en: Attribute type
hu: Jellemző típus

note: : Attribute type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Attribute type: {0} ({1})
hu: Jellemző típus: {0} ({1})

note: : Attribute item panel title with attribute label ({0}) and site code ({1)}
en: Attribute: {0} ({1})
hu: Jellemző: {0} ({1})

en: Attributes
hu: Jellemzők

en: Available attributes
hu: Elérhető jellemzők

en: Available customer groups
hu: Elérhető fogyasztói csoportok

en: Available customers
hu: Elérhető fogyasztók

en: Available media
hu: Elérhető média

en: Available prices
hu: Elérhető árak

en: Available products
hu: Elérhető termékek

en: Available tags
hu: Elérhető címkék

en: Available texts
hu: Elérhető szövegek

en: Back
hu: Vissza

en: Back in stock
hu: Újra lesz készleten

en: Base ID
hu: Alap azonosító

en: Basic
hu: Alapvető adatok

en: Basket
hu: Kosár

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Birthday
hu: Születésnap

en: Bug or suggestion?
hu: Hiba vagy javaslat?

en: Bundles
hu: Csomagok

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Cache item details
hu: Gyorsítótár tétel részletek

en: Cancel
hu: Mégse

en: Catalog
hu: Katalógus

note: : Catalog item panel title with catalog label ({0}) and site code ({1)}
en: Catalog: {0} ({1})
hu: Katalógus: {0} ({1})

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Characteristics
hu: Jellemzők

en: City
hu: Város

en: City name (required)
hu: Város név (kötelező)

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
hu: "%1$s" class nem hajtja végre a "%2$s"-t

en: Class "%1$s" not available
hu: A következő osztály nem elérhető: "%1$s"

en: Class "%1$s" not found
hu: A következő osztály nem található: "%1$s"

en: Clear
hu: Szűrő törlése

en: Click to upload
hu: Feltöltés

en: Close
hu: Bezár

en: Code
hu: Kód

en: Codes
hu: Kódok

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Company
hu: Cég

en: Company name
hu: Cég név

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Content
hu: Tartalom

en: Copy
hu: Másolás

en: Costs
hu: Kiadások

en: Costs per item
hu: Tételenkénti költség

en: Could not upload file. Please notify your administrator
hu: Nem sikerült feltölteni a fájlt. Kérjük, értesítse a rendszergazdát.

en: Count
hu: Számítás

en: Country
hu: Ország

en: Country code
hu: Ország kód

en: Country state, e.g. "NY"
hu: Megye, például "Pest"

en: Coupon
hu: Kupon

en: Coupon code
hu: Kupon kód

note: : Coupon code item panel title with coupon code ({0}) and site code ({1)}
en: Coupon code: {0} ({1})
hu: Kupon kód: {0} ({1})

note: : Coupon item panel title with coupon label ({0}) and site code ({1)}
en: Coupon: {0} ({1})
hu: Kupon: {0} ({1})

en: Coupons
hu: Kuponok

en: Created
hu: Létrehozva

en: Currency
hu: Pénznem

en: Currency (required)
hu: Pénznem (kötelező)

en: Customer
hu: Vevő

en: Customer ID
hu: Vásárló azonosító

note: : Customer address item panel title with customer name ({0}) and site code ({1)}
en: Customer address: {0} ({1})
hu: Vevő címe: {0} ({1})

en: Customer comment (optional)
hu: Vásárlói megjegyzés (opcionális)

note: : Customer group item panel title with customer name ({0}) and site code ({1)}
en: Customer group: {0} ({1})
hu: Vevő csoport:: {0} ({1})

note: : Customer item panel title with customer label ({0}) and site code ({1)}
en: Customer: {0} ({1})
hu: Vevő: {0} ({1})

en: Dashboard
hu: Vezérlőpult

en: Date
hu: Dátum

en: Date back
hu: Származik

en: Days
hu: Napok

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete items?
hu: Törli az elemeket?

en: Delivery
hu: Szállítás

en: Delivery address
hu: Szállítási cím

en: Delivery date
hu: Szállítási dátum

en: Delivery status
hu: Szállítási státusz

en: Delivery types
hu: Szállítási típusok

en: Details
hu: Részletek

en: Display field is empty
hu: A kijelző mező üres

en: Domain (required)
hu: Domain (kötelező)

en: Download
hu: Letöltés

en: E-Mail
hu: E-mail

en: E-Mail, e.g. me@example.com (required)
hu: E-mail, például me@example.com (kötelező)

en: EAN, SKU or article number (required)
hu: EAN, SKU vagy cikkszám (kötelező)

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: End date
hu: Befejezés dátuma

en: Error
hu: Hiba

en: Expert mode
hu: Szakértő mód

en: Expires
hu: Lejár

en: Export successful
hu: Sikeres exportálás

en: Facility
hu: Létesítmény

en: Facsimile number, e.g. +155512345
hu: Faxszám: például +3615551234

en: File
hu: Fájl

en: File URL
hu: Fájl URL

en: Filter
hu: Szűrő

en: First
hu: Első

en: First name
hu: Keresztnév

en: Firstname
hu: Keresztnév

en: Flush
hu: Kiürít

en: Flush cache?
hu: Gyorsítótár ürítése?

en: Full name
hu: Teljes név

en: Full name (required)
hu: Teljes név (kötelező)

en: Group
hu: Csoport

en: Group label (required)
hu: Csoport címke (kötelező)

en: Height
hu: Magasság

en: Hidden attributes
hu: Rejtett tulajdonságok

en: Honorary title
hu: Tiszteletbeli cím

en: House no
hu: Házszám

en: House number
hu: Házszám

en: ID
hu: Azonosító

en: Images
hu: Képek

en: Internal name
hu: Belső név

en: Internal name (required)
hu: Belső név (kötelező)

en: Invalid action "{0}"
hu: Érvénytelen művelet "{0}"

en: Invalid characters in class name "%1$s"
hu: Érvénytelen karakter a következő osztály nevében: "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s"
hu: Érvénytelen karakter az ügyfél nevében: "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
hu: Érvénytelen osztálynév: "%1$s"

en: Invalid data
hu: Érvénytelen adat

en: Invalid domain "%1$s"
hu: Érvénytelen domain: "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
hu: Érvénytelen gyártó: "%1$s"

en: Invalid value for configuration key "{0}"
hu: Érvénytelen érték a konfigurációs kulcson "{0}"

en: Invoice
hu: Számla

en: Item position within the same type
hu: Elem pozícióján belül azonos típussal

en: Job item details
hu: Feladat részletei

en: Jobs
hu: Feladatok

en: Label
hu: Címke

en: Language
hu: Nyelv

en: Language (required)
hu: Nyelv (kötelező)

en: Last
hu: Utolsó

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Last name (required)
hu: Vezetéknév (kötelező)

en: Lastname
hu: Keresztnév

en: Latest orders
hu: Legújabb megrendelések

en: Length
hu: Hossz

en: List
hu: Lista

en: List ID
hu: Lista azonosító

en: List Status
hu: Lista státusz

en: List creation time
hu: Lista létrehozás ideje

en: List editor
hu: Lista szerkesztő

en: List end date
hu: Lista befejezés dátuma

en: List item details
hu: Listaelemek részletek

en: List modification time
hu: Lista módosítás ideje

en: List position
hu: Lista pozíció

en: List start date
hu: Lista kezdési időpontja

en: List type
hu: Lista típusa

en: Loading
hu: Betöltés

en: Logs
hu: Naplók

en: Long description
hu: Hosszú leírás

en: Media
hu: Média

en: Media type
hu: Média típus

note: : Media type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Media type: {0} ({1})
hu: Média típus: {0} ({1})

note: : Media item panel title with media label ({0}) and site code ({1)}
en: Media: {0} ({1})
hu: Média: {0} ({1})

en: Message
hu: Üzenet

en: Meta description
hu: Meta leírás

en: Meta keywords
hu: Meta kulcsszavak

en: Method
hu: Módszer

en: Minimum quantity
hu: Minimális mennyiség

en: Miss
hu: Kisasszony

en: Months
hu: Hónapok

en: Mr
hu: Úr

en: Mrs
hu: Asszony

en: Name
hu: Név

en: Name of the coupon provider class (required)
hu: Kupon ellátó osztály neve (kötelező)

en: Name of the plugin provider class (required)
hu: Plugin ellátó osztály neve (kötelező)

en: Name of the service provider class (required)
hu: Szolgáltató osztály neve (kötelező)

en: Next
hu: Következő

en: No error information available
hu: Nincs hiba információ

en: No items
hu: Nincsenek elemek

en: No items found
hu: Nincs találat

en: No voucher
hu: Nincs utalvány

en: Not implemented
hu: Nincs implementálva

en: Notice
hu: Értesítés

en: Option
hu: Választási lehetőség

en: Order
hu: Rendelés

en: Order ID
hu: Rendelés azonosító

en: Order item details
hu: Rendelési tétel részletek

en: Order product ID
hu: Rendelt termék azonosítója

en: Order totals
hu: Rendelési összegek

en: Orders
hu: Rendelések

en: Orders by day
hu: Rendelések nap szerint

en: Orders by hour
hu: Rendelések óra szerint

en: Orders by payment status
hu: Rendelések fizetési státusz szerint

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Page %1$d of %2$d
hu: Oldal %1$d / %2$d

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Password
hu: Jelszó

en: Password (required)
hu: Jelszó (kötelező)

en: Path
hu: Útvonal

en: Pay status
hu: Fizetési státusz

en: Payment
hu: Fizetés

en: Payment date
hu: Fizetési nap

en: Payment status
hu: Fizetési státusz

en: Payment types
hu: Fizetési típusok

en: Personal data
hu: Személyes adatok

en: Physical values
hu: Fizikai értékek

en: Please recheck your data
hu: Kérjük, ellenőrizze az adatait

en: Please save the coupon first before you can add codes
hu: Kérjük, mentse el a kupont mielőtt kódokat adna hozzá.

en: Please select
hu: Válasszon

en: Please select an item on the right side and add it via drag and drop to this list.
hu: Kérjük, válasszon egy elemet a jobb oldalról és húzza át az elemet ehhez a listához.

en: Plugin type
hu: Plugin típus

note: : Plugin type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Plugin type: {0} ({1})
hu: Plugin típus: {0} ({1})

en: Position
hu: Pozíció

en: Postal
hu: Irányítószám

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview URL
hu: URL előnézet

en: Previous
hu: Előző

en: Price
hu: Ár

en: Price type
hu: Ár típus

note: : Price type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Price type: {0} ({1})
hu: Ár típus: {0} ({1})

note: : Price item panel title with price label ({0}) and site code ({1)}
en: Price: {0} ({1})
hu: Ár: {0} ({1})

en: Prices
hu: Árak

en: Priority
hu: Prioritás

en: Product
hu: Termék

en: Product ID
hu: Termék azonosító

en: Product code
hu: Termék kód

en: Product costs
hu: Termék árak

en: Product height, e.g. 20.0 (in yard, inch, etc.)
hu: Termék magasság, például 20.0 (cm, inch stb.)

en: Product item details
hu: Termék részletei

en: Product length, e.g. 30.0 (in yard, inch, etc.)
hu: Termék hossz, például 30.0 (cm, inch stb.)

en: Product name
hu: Termék név

en: Product price
hu: Termék ár

en: Product property type
hu: Termék tulajdonság tÍpus

note: : Product property.type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)} : Product property type item panel title with type label ({0}) and site
en: Product property type: {0} ({1})
hu: Termék tulajdonság tÍpus: {0} ({1})

en: Product quantity
hu: Mennyiség

en: Product rebate
hu: Engedmény

en: Product stock
hu: Készlet

en: Product supplier (optional)
hu: Termék szállító (választható)

note: : Product tag item panel title with product label ({0}) and site code ({1)}
en: Product tag: {0} ({1})
hu: Termék címke: {0} ({1})

en: Product tax rate
hu: Termék adókulcs

en: Product type
hu: Termék típus

note: : Product type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Product type: {0} ({1})
hu: Termék típus: {0} ({1})

en: Product weight, e.g. 1.25 (in pound, ounce, etc.)
hu: Termék súly, például 1,25 (kg, dkg stb.)

en: Product width, e.g. 17.5 (in yard, inch etc.)
hu: Termék szélessége, például 17.5 (cm, inch stb.)

note: : Product item panel title with product label ({0}) and site code ({1)}
en: Product: {0} ({1})
hu: Termék: {0} ({1})

en: Products
hu: Termékek

en: Products bought together
hu: Együtt vásárolt termékek

en: Promotion
hu: Promóció

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Property value (required)
hu: Tulajdonság érték (kötelező)

en: Provider
hu: Ellátó

en: Purchase date
hu: Vásárlás időpontja

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Quantity or empty if unlimited (optional)
hu: Ha nincs korlátozva, mennyiség vagy üres,  (választható)

en: Rebate
hu: Engedmény

en: Ref-ID
hu: Ref-azonosító

en: Related order ID
hu: Kapcsolódó rendelés azonosító

en: Remove filter
hu: Szűrő eltávolítása

en: Replace file
hu: Fájl csere

en: Request
hu: Kérés

en: Result
hu: Eredmény

en: Sales by weekday
hu: Értékesítések hétköznap

en: Sales of the last 30 days
hu: Értékesítések az elmúlt 30 nap szerint

en: Sales per month
hu: Értékesítések hónap szerint

en: Salutation
hu: Üdvözlés

en: Save
hu: Mentés

en: Saving
hu: Mentés

en: Schema {0} is  not registered
hu: Nem regisztrált séma: {0}

en: Search
hu: Keresés

en: Search schema {0} is  not registered
hu: A keresett séma nem regisztrált: {0}

en: Select Item
hu: Elem kiválasztása

en: Select languages to export
hu: Válasszon nyelvet az exportáláshoz

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Service ID
hu: Szolgáltatás azonosító

en: Service fees
hu: Szolgáltatás díjai

en: Service item details
hu: Szolgáltatás részletei

en: Service type
hu: Szolgáltatás típus

note: : Service type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Service type: {0} ({1})
hu: Szolgáltatás típus: {0} ({1})

note: : Service item panel title with service label ({0}) and site code ({1)}
en: Service: {0} ({1})
hu: Szolgáltatás: {0} ({1})

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Shipping
hu: Szállítás

en: Shipping costs per item
hu: Tételenkénti szállítási költség

en: Short description
hu: Rövid leírás

en: Show
hu: Mutat

en: Simple mode
hu: Egyszerű mód

en: Site
hu: Webhely

en: Size
hu: Méret

en: Sorry, adding orders manually is currently not implemented
hu: Sajnálom, a kézi rendelés hozzáadás jelenleg nem megvalósított

en: Source
hu: Forrás

en: Start date
hu: Kezdő dátum

en: State
hu: Állam

en: Status
hu: Státusz

en: Stock
hu: Készlet

en: Stock Type
hu: Készlet típus

en: Stock Types
hu: Készlet típusok

en: Stock level
hu: Készlet szint

en: Street
hu: Utca

en: Street (required)
hu: Utca (kötelező)

en: Sub-total
hu: Részösszeg

en: Subscription
hu: Előfizetés

en: Substracted rebate amount
hu: Levont engedmény összege

en: Suggested products
hu: Javasolt termékek

en: Sum
hu: Összeg

en: Supplier
hu: Szállító

note: : Supplier address item panel title with supplier name ({0}) and site code ({1)}
en: Supplier address: {0} ({1})
hu: Támogató címe: {0} ({1})

note: : Supplier item panel title with supplier label ({0}) and site code ({1)}
en: Supplier: {0} ({1})
hu: Támogató: {0} ({1})

en: Suppliers
hu: Szállítók

en: Switching language ...
hu: Nyelvválasztás...

en: Switching site ...
hu: Webhely váltás...

en: Tag value (required)
hu: Címkeérték (kötelező)

note: : Tag item panel title with tag label ({0}) and site code ({1)}
en: Tag: {0} ({1})
hu: Címke: {0} ({1})

en: Tags
hu: Címkék

en: Tax rate
hu: Adókulcs

en: Tax rate in %
hu: Adókulcs %-ban

en: Telefax
hu: Fax

en: Telephone
hu: Telefon

en: Telephone number, e.g. +155512345
hu: Telefonszám, pl.: +155512345

en: Text
hu: Szöveg

en: Text type
hu: Szöveg típus

note: : Text type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Text type: {0} ({1})
hu: Szöveg típus: {0} ({1})

note: : Text item panel title with text label ({0}) and site code ({1)}
en: Text: {0} ({1})
hu: Szöveg típus: {0} ({1})

en: Texts
hu: Szövegek

en: The file with the exported texts will be available within a few minutes. It can then be downloaded from the "Job" panel of the "Overview" tab.
hu: Az exportált szövegeket tartalmazó fájl pár percen belül elérhető lesz. Letölthető az "Áttekintés" fül "Munka" paneljéről.

en: The texts of your uploaded file will be imported within a few minutes. You can check the status of the import in the "Job" panel of the "Overview" tab
hu: A feltöltött fájl szövege egy  pár perce belül importálásra kerül. Az importálás állapotát az "Áttekintés" fül "Munka" paneljén ellenőrizheti.

en: This combination already exists
hu: Ez a kombináció már létezik

en: Title
hu: Cím

en: Total
hu: Végösszeg

en: Two letter country code, e.g. "US" (required)
hu: Kétbetűs országkód, például "US" (kötelező)

en: Type
hu: Típus

en: Types
hu: Típusok

en: URL segment
hu: URL szegmens

en: URL target
hu: Cél URL

en: Unable to call method "%1$s"
hu: Nem lehet, meghívni a "%1$s" eljárást

en: Unique code (required)
hu: Egyedi kód (kötelező)

en: Upload failed
hu: Sikertelen feltöltés

en: Upload successful
hu: Sikeres feltöltés

en: Uploaded
hu: Feltöltött

en: Used by
hu: Használva

en: User name
hu: Felhasználó név

en: User name, e.g. e-mail address (required)
hu: Felhasználó név, pl.: e-mail cím (kötelező)

en: Value
hu: Érték

en: Variant attributes
hu: Jellemző változat

en: Variants
hu: Változatok

en: Vat ID
hu: Adószám

en: Vat ID, e.g. "GB999999999"
hu: Adószám, pl.: "GB999999999"

en: Verification date
hu: Ellenőrzés időpontja

en: Warehouse
hu: Raktár

note: : Product warehouse item panel title with warehouse label ({0}) and site code ({1)}
en: Warehouse: {0} ({1})
hu: Raktár: {0} ({1})

en: Web site
hu: Weboldal

en: Web site, e.g. www.example.com
hu: Webhely, pl.: www.pelda.hu

en: Website
hu: Webhely

en: Weeks
hu: Hetek

en: Weight
hu: Súly

en: Width
hu: Szélesség

en: YYYY-MM-DD (optional)
hu: ÉÉÉÉ-HH-NN (választható)

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss (optional)
hu: ÉÉÉÉ-HH-NN hh:mm:ss (választható)

en: Years
hu: Évek

en: You are going to delete one or more items. Would you like to proceed?
hu: Egy vagy több elemet akar törölni. Szeretné folytatni?

en: You are going to flush the complete cache for the current site. Would you like to proceed?
hu: Ön a jelenlegi oldal gyorsítótárának teljes kiürítésére készül. Valóban folytatni szeretné?

en: Zip code
hu: Irányítószám

en: address
hu: Címek

en: address:delivery
hu: Szállítási cím

en: address:payment
hu: Számlázási cím

en: attribute
hu: Jellemzők

en: bundle
hu: Csomagok

en: catalog
hu: Kategóriák

en: category
hu: Kategóriák

en: characteristic
hu: Jellemzők

en: code
hu: Kódok

en: company
hu: Cég

en: customer
hu: Vásárlók

en: dashboard
hu: Vezérlőpult

en: download
hu: Letöltések

en: image
hu: Képek

en: invoice
hu: Számlák

en: media
hu: Média

en: miss
hu: Kisasszony

en: mr
hu: Úr

en: mrs
hu: Asszony

en: new
hu: Új

en: option
hu: Opciók

en: order
hu: Rendelések

en: pay:-1
hu: befejezetlen

en: pay:0
hu: törölve

en: pay:1
hu: visszavonva

en: pay:2
hu: visszautasítva

en: pay:3
hu: visszatérítve

en: pay:4
hu: elintézetlen

en: pay:5
hu: jóváhagyva

en: pay:6
hu: elfogadva

en: pay:authorized
hu: fizetés:hitelesítve

en: pay:canceled
hu: fizetés:visszavonva

en: pay:deleted
hu: állapot:törölve

en: pay:pending
hu: állapot:függőben

en: pay:received
hu: fizetés:elfogadva

en: pay:refund
hu: fizetés:visszatérítés

en: pay:refused
hu: fizetés:elutasítva

en: pay:unfinished
hu: állapot:befejezetlen

en: physical
hu: Fizikai

en: price
hu: Árak

en: product
hu: Termékek

en: related
hu: Termékek

en: selection
hu: Változatok

en: service
hu: Szolgáltatások

en: service:delivery
hu: Szállítás

en: service:payment
hu: Fizetés

en: special
hu: Speciális

en: stat:-1
hu: befejezetlen

en: stat:0
hu: törölve

en: stat:1
hu: elintézetlen

en: stat:2
hu: folyamatban

en: stat:3
hu: feladott

en: stat:4
hu: kézbesített

en: stat:5
hu: Elvesztett

en: stat:6
hu: visszautasítva

en: stat:7
hu: visszaküldött

en: stat:deleted
hu: állapot:törölve

en: stat:delivered
hu: állapot:kiszállítva

en: stat:dispatched
hu: állapot:kézbesítés alatt

en: stat:lost
hu: állapot:elveszett

en: stat:pending
hu: állapot:függőben

en: stat:progress
hu: állapot:folyamatban

en: stat:refused
hu: fizetés:elutasítva

en: stat:returned
hu: állapot:visszaküldve

en: stat:unfinished
hu: állapot:befejezetlen

en: status:archive
hu: állapot:archív

en: status:disabled
hu: állapot:letiltva

en: status:enabled
hu: állapot:engedélyezett

en: status:review
hu: állapot:felülvizsgálat alatt

en: stock
hu: Készletek

en: supplier
hu: Szállítók

en: tag
hu: Címkék

en: text
hu: Szövegek

en: type/attribute
hu: Jellemzők

en: type/media
hu: Média

en: type/price
hu: Árak

en: type/product
hu: Termékek

en: type/service
hu: Szolgáltatások

en: type/stock
hu: Készletek

en: type/tag
hu: Címkék

en: type/text
hu: Szövegek

en: yy-mm-dd
hu: éé-hh-nn
