aimeos-core - en to bg translation catalogue (427 entries)

en: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %8$s
    %9$s %10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s
bg: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %12$s
    %11$s
    %9$s %10$s
    %8$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s

en: Actual current price
bg: Крайна текуща цена

en: Add
bg: Добави

en: Add filter
bg: Добави филтър

en: Additional
bg: Допълнително

en: Additional information, e.g. flat number
bg: Допълнителна информация, например номер на апартамент

en: Address
bg: Адрес

en: Address 1
bg: Адрес 1

en: Address 2
bg: Адрес 2

en: Address 3
bg: Адрес 3

en: Address ID
bg: Номер на адрес

en: Addresses
bg: Адреси

en: All
bg: Всички

en: Associated attributes
bg: Свързани атрибути

en: Associated customer groups
bg: Свързани клиентски групи

en: Associated customers
bg: Свързани клиенти

en: Associated media
bg: Свързани медии

en: Associated prices
bg: Свързани цени

en: Associated products
bg: Свързани продукти

en: Associated tags
bg: Свързани текстове

en: Associated texts
bg: Свързани текстове

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Attribute type
bg: Тип на атрибут

note: : Attribute type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Attribute type: {0} ({1})
bg: Тип на атрибут: {0} ({1})

note: : Attribute item panel title with attribute label ({0}) and site code ({1)}
en: Attribute: {0} ({1})
bg: Атрибут: {0} ({1})

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Available attributes
bg: Налични атрибути

en: Available customer groups
bg: Налични клиентски групи

en: Available customers
bg: Налични клиенти

en: Available media
bg: Налични медии

en: Available prices
bg: Налични цени

en: Available products
bg: Налични продукти

en: Available tags
bg: Налични маркери

en: Available texts
bg: Налични текстове

en: Back
bg: Назад

en: Back in stock
bg: Попълване на склад

en: Base ID
bg: Базов номер

en: Basic
bg: Основа

en: Basket
bg: Кошница

en: Billing address
bg: Адрес за фактуриране

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Bundles
bg: Пакет

en: Cache
bg: Кеш

en: Cache item details
bg: Детайли за елементите на кеша

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Catalog
bg: Каталог

note: : Catalog item panel title with catalog label ({0}) and site code ({1)}
en: Catalog: {0} ({1})
bg: Каталог: {0} ({1})

en: Categories
bg: Категории

en: Characteristics
bg: Характеристики

en: City
bg: Град

en: City name (required)
bg: Град (задължително)

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
bg: Класът "%1$s" не се изпълнява "%2$s"

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
bg: Класът "%1$s" не изпълнява интерфейса "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
bg: Класът "%1$s" не е наличен

en: Class "%1$s" not found
bg: Класът "%1$s" не е намерен

en: Clear
bg: Изчисти

en: Click to upload
bg: Кликнете, за да качите

en: Close
bg: Затвори

en: Code
bg: Код

en: Codes
bg: Кодове

en: Columns
bg: Колони

en: Comment
bg: Коментар

en: Company
bg: Компания

en: Company name
bg: Компания

en: Configuration
bg: Настройка

en: Content
bg: Съдържание

en: Copy
bg: Копиране

en: Costs
bg: Разходи

en: Costs per item
bg: Разходи по елементи

en: Could not upload file. Please notify your administrator
bg: Файла не може да бъде качен . Моля, уведомете администратора си.

en: Count
bg: Брой

en: Country
bg: Държава

en: Country code
bg: Код на държава

en: Country state, e.g. "NY"
bg: Област, например  "Пловдивска"

en: Coupon
bg: Купон

en: Coupon code
bg: Код на купон

note: : Coupon code item panel title with coupon code ({0}) and site code ({1)}
en: Coupon code: {0} ({1})
bg: Код на купон: {0} ({1})

note: : Coupon item panel title with coupon label ({0}) and site code ({1)}
en: Coupon: {0} ({1})
bg: Купон: {0} ({1})

en: Coupons
bg: Купони

en: Created
bg: Създадено

en: Currency
bg: Валута

en: Currency (required)
bg: Валута (задължително)

en: Customer
bg: Клиент

note: : Customer address item panel title with customer name ({0}) and site code ({1)}
en: Customer address: {0} ({1})
bg: Адрес на клиент: {0} ({1})

note: : Customer group item panel title with customer name ({0}) and site code ({1)}
en: Customer group: {0} ({1})
bg: Клиентска група: {0} ({1})

note: : Customer item panel title with customer label ({0}) and site code ({1)}
en: Customer: {0} ({1})
bg: Клиент: {0} ({1})

en: Date
bg: Дата

en: Date back
bg: Дата назад

en: Default
bg: По подразбиране

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete items?
bg: Потвърдете изтриването !

en: Delivery
bg: Доставка

en: Delivery address
bg: Адрес на доставка

en: Delivery date
bg: Дата на доставка

en: Delivery status
bg: Статус на доставка

en: Details
bg: Детайли

en: Display field is empty
bg: Указаното поле не е попълнено

en: Domain
bg: Домейн

en: Domain (required)
bg: Домейн (задължително)

en: Download
bg: Изтегли

en: E-Mail, e.g. me@example.com (required)
bg: E-Mail, например me@example.com (задължително)

en: EAN, SKU or article number (required)
bg: EAN, SKU или номер на артикул (задължително)

en: Edit
bg: Промени

en: Editor
bg: Редактор

en: End date
bg: Крайна дата

en: Error
bg: Грешка

en: Expert mode
bg: Експертен вид

en: Expires
bg: Изтича

en: Export
bg: Експорт

en: Export successful
bg: Успешен експорт

en: Facility
bg: Умение

en: Facsimile number, e.g. +155512345
bg: Факс номер, например +155512345

en: File
bg: Файл

en: File URL
bg: Файл URL

en: Filter
bg: Филтър

en: First
bg: Първи

en: First name
bg: Име

en: Firstname
bg: Име

en: Flush
bg: Изчисти

en: Flush cache?
bg: Изчистване на кеша?

en: Full name
bg: Пълно име

en: Full name (required)
bg: Пълно име (задължително)

en: Group
bg: Група

en: Group label (required)
bg: Етикет на група (задължително)

en: Height
bg: Височина

en: Honorary title
bg: Почетна титла

en: House no
bg: Номер

en: House number
bg: Номер на жилище

en: Images
bg: Снимки

en: Import
bg: Импорт

en: Internal name
bg: Вътрешно име

en: Internal name (required)
bg: Вътрешно име (задължително)

en: Invalid action "{0}"
bg: Невалидно действие "{0}"

en: Invalid characters in class name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на класа "%1$s"

en: Invalid characters in client name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на клиента "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
bg: Невалидно име на клас "%1$s"

en: Invalid data
bg: Невалидни данни

en: Invalid domain "%1$s"
bg: Невалиден домейн "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
bg: Невалидна фабрика "%1$s"

en: Invalid value for configuration key "{0}"
bg: Невалидна стойност на ключова конфигурация "{0}"

en: Invoice
bg: Фактура

en: Item position within the same type
bg: Позиция на елемент в същия тип

en: Job item details
bg: Детайли за елементите на задачата

en: Jobs
bg: Задачи

en: Label
bg: Етикет

en: Language
bg: Език

en: Language (required)
bg: Език (задължително)

en: Last
bg: Последен

en: Last modified
bg: Последна промяна

en: Last name
bg: Фамилия

en: Last name (required)
bg: Фамилия (задължително)

en: Lastname
bg: Фамилия

en: Length
bg: Дължина

en: List
bg: Списък

en: List ID
bg: Номер на списък

en: List Status
bg: Статус на списък

en: List creation time
bg: Време на създаване на списък

en: List editor
bg: Редактор на списък

en: List end date
bg: Крайна дата на списък

en: List item details
bg: Детайли по точки от списъка

en: List modification time
bg: Време на последна промяна

en: List position
bg: Позиция на списъка

en: List start date
bg: Начална дата на списъка

en: List type
bg: Тип на списък

en: Loading
bg: Зареждане

en: Locale
bg: Локално

note: : Locale currency item panel title with currency label ({0}) and currency code ({1)}
en: Locale currency: {0} ({1})
bg: Локална валута: {0} ({1})

note: : Locale item panel title with site code ({1)}
en: Locale item details ({1})
bg: Детайли за локлните елементи ({1})

note: : Locale language item panel title with language label ({0}) and language code ({1)}
en: Locale language: {0} ({1})
bg: Локален език: {0} ({1})

note: : Locale site item panel title with site label ({0}) and site code ({1)}
en: Locale site: {0} ({1})
bg: Локален сайт: {0} ({1})

en: Long description
bg: Цялостно описание

en: Media
bg: Медия

en: Media type
bg: Тип на медиа

note: : Media type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Media type: {0} ({1})
bg: Тип на медия: {0} ({1})

note: : Media item panel title with media label ({0}) and site code ({1)}
en: Media: {0} ({1})
bg: Медия: {0} ({1})

en: Message
bg: Съобщение

en: Meta description
bg: Мета таг описание

en: Meta keywords
bg: Мета таг ключови думи

en: Method
bg: Метод

en: Minimum quantity
bg: Минимално количество

en: Miss
bg: Г-ца

en: Mr
bg: Г-н

en: Mrs
bg: Г-жа

en: Name
bg: Име

en: Name of the coupon provider class (required)
bg: Име на класа, доставчик на купон (задължително)

en: Name of the plugin provider class (required)
bg: Име на класа, доставчик на допълнителни приставки (задължително)

en: Name of the service provider class (required)
bg: Име на класа, доставчик на услуги (задължително)

en: Next
bg: Следващ

en: No error information available
bg: Няма информация за грешка

en: No items
bg: Няма елементи

en: No view available
bg: View не е налично

en: Not implemented
bg: Не е изпълнено

en: Notice
bg: Внимание

en: Option
bg: Опция

en: Order
bg: Поръчка

en: Order ID
bg: Номер на поръчка

en: Order item details
bg: Детайли на поръчка

en: Order product ID
bg: Номер на поръчания продукт

en: Overview
bg: Преглед

en: Page %1$d of %2$d
bg: Страница %1$d на %2$d

en: Parameter
bg: Парметър

en: Password
bg: Парола

en: Password (required)
bg: Парола (задължително)

en: Path
bg: Пътека

en: Payment
bg: Заплащане

en: Payment date
bg: Дата на плащане

en: Payment status
bg: Статус на плащане

en: Physical values
bg: Физични стойности

en: Please recheck your data
bg: Моля, проверете отново данните

en: Please save the coupon first before you can add codes
bg: Моля, съхранете купона, преди да добавите кодовете

en: Please select
bg: Моля, изберете

en: Please select an item on the right side and add it via drag and drop to this list.
bg: Изберете елемент отдясно и го завлечете към този списък.

en: Plugin
bg: Допълнение

en: Plugin type
bg: Тип на допълнение

note: : Plugin type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Plugin type: {0} ({1})
bg: Тип на допълнение: {0} ({1})

note: : Plugin item panel title with attribute label ({0}) and site code ({1)}
en: Plugin: {0} ({1})
bg: Допълнение:  {0} ({1})

en: Position
bg: Позиция

en: Postal code
bg: Пощенски код

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview URL
bg: URL преглед

en: Previous
bg: Предишен

en: Price
bg: Цена

en: Price type
bg: Тип на цена

note: : Price type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Price type: {0} ({1})
bg: Тип на цена: {0} ({1})

note: : Price item panel title with price label ({0}) and site code ({1)}
en: Price: {0} ({1})
bg: Цена: {0} ({1})

en: Prices
bg: Цени

en: Priority
bg: Приоритет

en: Product
bg: Продукт

en: Product ID
bg: Номер на продукта

en: Product code
bg: Код на продукта

en: Product costs
bg: Разходи за продукта

en: Product height, e.g. 20.0 (in yard, inch, etc.)
bg: Височина на продукта, например 20.0 (в см, инчове, и т.н.)

en: Product item details
bg: Информация за продукта

en: Product length, e.g. 30.0 (in yard, inch, etc.)
bg: Дължина на продукта, например 30.0 (в см, инчове, и т.н.)

en: Product name
bg: Име на продукта

en: Product price
bg: Цена на продукта

en: Product property type
bg: Характеристика на типа на продукта

note: : Product property.type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)} : Product property type item panel title with type label ({0}) and site
en: Product property type: {0} ({1})
bg: Характеристика на типа на продукта: {0} ({1})

en: Product quantity
bg: Количество на продукта

en: Product rebate
bg: Отстъпка

en: Product stock
bg: Наличност

en: Product supplier (optional)
bg: Доставчика на продукта (по желание)

note: : Product tag item panel title with product label ({0}) and site code ({1)}
en: Product tag: {0} ({1})
bg: Етикет на продукта: {0} ({1})

en: Product tax rate
bg: Данъчна ставка продукта

en: Product type
bg: Тип на продукта

note: : Product type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Product type: {0} ({1})
bg: Тип на продукта: {0} ({1})

en: Product weight, e.g. 1.25 (in pound, ounce, etc.)
bg: Тегло на продукта, например 1.25 (в грам, кг, и т.н.)

en: Product width, e.g. 17.5 (in yard, inch etc.)
bg: Ширина на продукта, например 17.5 (в см, инчове, и т.н.)

note: : Product item panel title with product label ({0}) and site code ({1)}
en: Product: {0} ({1})
bg: Продукт: {0} ({1})

en: Products
bg: Продукти

en: Products bought together
bg: Продукти закупени заедно

en: Promotion
bg: Промоция

en: Properties
bg: Свойства

en: Property
bg: Свойство

en: Property value (required)
bg: Стойност на продукта (задължително)

en: Provider
bg: Доставчик

en: Purchase date
bg: Дата на покупка

en: Quantity
bg: Количество

en: Quantity or empty if unlimited (optional)
bg: Количество или празно при неограничено (по желание)

en: Rebate
bg: Отстъпка

en: Ref-ID
bg: Реф. н-р

en: Related order ID
bg: Н-р на свързана поръчка

en: Remove filter
bg: Премахни филтъра

en: Replace file
bg: Премахни файла

en: Request
bg: Запитване

en: Result
bg: Резултат

en: Salutation
bg: Поздрав

en: Save
bg: Съхрани

en: Saving
bg: Съхраняване

en: Schema {0} is  not registered
bg: Схема {0}  не е регистрирана

en: Search
bg: Търсене

en: Search schema {0} is  not registered
bg: Търсената схема {0}  не е регистрирана

en: Select Item
bg: Направете избор

en: Select languages to export
bg: Изберете език за експорт

en: Service
bg: Услуга

en: Service ID
bg: Номер на услуга

en: Service fees
bg: Такси за услуги

en: Service item details
bg: Информация за услугата

en: Service type
bg: Тип на услуга

note: : Service type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Service type: {0} ({1})
bg: Тип на услуга:{0} ({1})

note: : Service item panel title with service label ({0}) and site code ({1)}
en: Service: {0} ({1})
bg: Услуга: {0} ({1})

en: Services
bg: Услуги

en: Shipping
bg: Доставка

en: Short description
bg: Кратко описание

en: Show
bg: Покажи

en: Simple mode
bg: Опростен вид

en: Site
bg: Сайт

en: Size
bg: Размер

en: Sorry, adding orders manually is currently not implemented
bg: Ръчното добавяне на поръчки не се реализира за момента

en: Source
bg: Източник

en: Start date
bg: Начална дата

en: State
bg: Област

en: Status
bg: Статус

en: Stock
bg: Наличност

en: Stock level
bg: Стокови нива

en: Street
bg: Улица

en: Street (required)
bg: Улица (задължително)

en: Sub-total
bg: Междинна сума

en: Substracted rebate amount
bg: Приспадната сума за отстъпка

en: Suggested products
bg: Предложени продукти

en: Sum
bg: Сума

en: Supplier
bg: Доставчик

note: : Supplier address item panel title with supplier name ({0}) and site code ({1)}
en: Supplier address: {0} ({1})
bg: Адрес на доставчик: {0} ({1})

note: : Supplier item panel title with supplier label ({0}) and site code ({1)}
en: Supplier: {0} ({1})
bg: Доставчик: {0} ({1})

en: Switching language ...
bg: Смяна на език ...

en: Switching site ...
bg: Смяна на сайта ...

en: Tag value (required)
bg: Стойност на таг (задължително)

note: : Tag item panel title with tag label ({0}) and site code ({1)}
en: Tag: {0} ({1})
bg: Таг: {0} ({1})

en: Tags
bg: Тагове

en: Tax rate
bg: Данъчна ставка

en: Tax rate in %
bg: Данъчна ставка в %

en: Telefax
bg: Факс

en: Telephone
bg: Телефон

en: Telephone number, e.g. +155512345
bg: Телефонен номер, например +155512345

en: Text
bg: Текст

en: Text type
bg: Тип на текст

note: : Text type item panel title with type label ({0}) and site code ({1)}
en: Text type: {0} ({1})
bg: Тип на текст: {0} ({1})

note: : Text item panel title with text label ({0}) and site code ({1)}
en: Text: {0} ({1})
bg: Текст: {0} ({1})

en: Texts
bg: Текстове

en: The file with the exported texts will be available within a few minutes. It can then be downloaded from the "Job" panel of the "Overview" tab.
bg: Файлът с експортираните текстове ще бъде на разположение след няколко минути. След това той може да бъде изтеглен от панела "Задача" в раздела "Преглед" .

en: The texts of your uploaded file will be imported within a few minutes. You can check the status of the import in the "Job" panel of the "Overview" tab
bg: Текстовете на вашия качен файл ще бъдат импортирани до няколко минути. Можете да проверите състоянието на импорта в панела "Задача" в раздела "Преглед".

en: This combination already exists
bg: Тази комбинация вече съществува

en: Title
bg: Заглавие

en: Total
bg: Общо

en: Two letter country code, e.g. "US" (required)
bg: Две букви за код на държава, например "BG" (задължително)

en: Type
bg: Тип

en: Types
bg: Типове

en: URL segment
bg: URL сегмент

en: Unable to call method "%1$s"
bg: Невъзможно е да се извика метод "%1$s"

en: Unique code (required)
bg: Уникален код (задължително)

en: Upload failed
bg: Качването е неуспешно

en: Upload successful
bg: Успешно качване

en: Uploaded
bg: Качени

en: Used by
bg: Използван от

en: User name
bg: Име на потребител

en: User name, e.g. e-mail address (required)
bg: Име на потребител, например e-mail адрес (задължително)

en: Value
bg: Стойност

en: Variant attributes
bg: Видове атрибути

en: Variants
bg: Варианти

en: Vat ID
bg: ДДС номер

en: Vat ID, e.g. "GB999999999"
bg: ДДС номер, "BG999999999"

en: Verification date
bg: Дата на проверка

en: Warehouse
bg: Склад

note: : Product warehouse item panel title with warehouse label ({0}) and site code ({1)}
en: Warehouse: {0} ({1})
bg: Склад: {0} ({1})

en: Web site
bg: Уеб сайт

en: Web site, e.g. www.example.com
bg: Уеб сайт, например www.example.com

en: Website
bg: Уеб сайт

en: Weight
bg: Тегло

en: Width
bg: Ширина

en: YYYY-MM-DD (optional)
bg: YYYY-MM-DD  (по избор)

en: YYYY-MM-DD hh:mm:ss (optional)
bg: YYYY-MM-DD hh:mm:ss  (по избор)

en: You are going to delete one or more items. Would you like to proceed?
bg: Ще изтриете един или повече елементи. Бихте ли искали да продължите?

en: You are going to flush the complete cache for the current site. Would you like to proceed?
bg: Вие сте на път напълно да изчистите кеша на текущия сайт. Бихте ли искали да продължите?

en: Zip code
bg: Пощенски код

en: address
bg: Адреси

en: address:delivery
bg: Адрес на доставка

en: address:payment
bg: Разплащателен адрес

en: attribute
bg: Атрибути

en: bundle
bg: Пакет

en: catalog
bg: Категории

en: category
bg: Категории

en: characteristic
bg: Характеристики

en: code
bg: Кодове

en: company
bg: Компания

en: download
bg: Изтегляне

en: image
bg: Снимки

en: media
bg: Медия

en: miss
bg: Г-ца

en: mr
bg: Г-н

en: mrs
bg: Г-жа

en: new
bg: нов

en: option
bg: Опции

en: pay:-1
bg: незавършен

en: pay:0
bg: изтрит

en: pay:1
bg: отменен

en: pay:2
bg: отказан

en: pay:3
bg: върнат

en: pay:4
bg: в очакване

en: pay:5
bg: упълномощен

en: pay:6
bg: получен

en: pay:authorized
bg: плащане:разрешено

en: pay:canceled
bg: плащане:отменено

en: pay:deleted
bg: стат:изтрит

en: pay:pending
bg: стат:очакване

en: pay:received
bg: плащане:получено

en: pay:refund
bg: плащане:възстановяване

en: pay:refused
bg: плащане:отказано

en: pay:unfinished
bg: стат:незавършен

en: price
bg: Цени

en: product
bg: Продукти

en: related
bg: Продукти

en: selection
bg: Варианти

en: service
bg: Услуги

en: service:delivery
bg: Доставка

en: service:payment
bg: Заплащане

en: stat:-1
bg: незавършен

en: stat:0
bg: изтрит

en: stat:1
bg: в очакване

en: stat:2
bg: в процес на изпълнение

en: stat:3
bg: изпратен

en: stat:4
bg: получен

en: stat:5
bg: изгубен

en: stat:6
bg: отказан

en: stat:7
bg: върнат

en: stat:deleted
bg: стат:изтрит

en: stat:delivered
bg: стат:изпратен

en: stat:dispatched
bg: стат:изпратен

en: stat:lost
bg: стат:загубен

en: stat:pending
bg: стат:очакване

en: stat:progress
bg: стат:прогрес

en: stat:refused
bg: плащане:отказано

en: stat:returned
bg: стат:върнат

en: stat:unfinished
bg: стат:незавършен

en: status:archive
bg: статус:архив

en: status:disabled
bg: статус:деактивиран

en: status:enabled
bg: статус:активиран

en: status:review
bg: статус:преглед

en: tag
bg: Тагове

en: text
bg: Текстове

en: type/attribute
bg: Атрибути

en: type/media
bg: Медия

en: type/price
bg: Цени

en: type/product
bg: Продукти

en: type/service
bg: Услуги

en: type/tag
bg: Тагове

en: type/text
bg: Текстове

en: yy-mm-dd
bg: година-месец-ден
